Закони України

Закон України — нормативно-правовий акт, який приймається Верховною Радою України більшістю в 226 голосів (для законів, що стосуються внесення змін до Конституції, — 300 голосів) та підписується Президентом України.

Формально в Конституції України термін "закон" вживається і щодо документу, прийнятого Верховною Радою, але ще не підписаного Президентом, хоча він може ніколи в подальшому й не набрати чинності, зокрема внаслідок накладення Президентом вето.

Закони є актами вищої юридичної сили щодо інших нормативно-правових актів, а найвищу юридичну силу має особливий вид закону - Конституція України, якій повинні відповідати всі решта законів. Якщо не брати до уваги Конституцію, то в Україні відсутня градація законів за ієрархією, зокрема норми кодексу, пересічного закону або такого його різновиду як основи законодавства формально є рівноцінними. Суперечності між нормами (колізії) різних законів вирішуються на практиці на основі принципів співвідношення загальна/спеціальна норма (пріоритет має норма з вужчою сферою дії для конкретного випадку) та часової новизни (пріоритет має новіша норма).

Цей список містить основні чинні закони України, крім тих, які вносять зміни в існуючі закони чи ратифікують міжнародні договори.