Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Михайлівська громада» (код ЄДРПОУ: 04375642) був реорганізований і увійшов до складу Степівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України

ПСОРІАЗ

Дата: 29.01.2020 19:07

Фото без опису

Псоріаз не заразний, отримати хворобу від контакту з хворим неможливо. Псоріаз може розвинутися в будь-якому віці, проте, найчастіше проявляється до 30 років.

Псоріаз — це хронічне неінфекційне захворювання шкіри. Через збій у процесі регенерації шкіри починається пришвидшене відновлення. Шкіра, яка не встигає відмирати, наростає одна на одну. На ній утворюються яскраво-червоні бляшки, до яких кріпляться сріблясто-білі лусочки. Найчастіше лусочки з'являються на колінах, ліктях, голові та тулубі. При важкому перебігу хвороби псоріаз може вражати внутрішні органи та суглоби.

Псоріаз не лікується повністю, втім, лікарі визначили основні поради, які допоможуть підтримати задовільний стан хворого та знизити прояви недуги аж до 75%:

• відмова від куріння;
  • обмеження вживання алкоголю;
  • контроль ваги;
  • регулярні фізичні вправи.

При важкому перебігу псоріазу варто одразу звертатися до лікаря для отримання спеціалізованої допомоги дерматолога.

Поширеним методом боротьби є вузькосмугова фототерапія. Це вплив ультрафіолету на уражені ділянки шкіри, що чинить протизапальну та імуномоделюючу дію. Лікування призначається спеціалістом та триває курсами.

Псоріаз небезпечний своїми ускладненнями, які можуть призвести до інвалідності:

• висипання з гнійним вмістом, які зливаються в одне;
  • велике ураження (генералізований пустульозний псоріаз);
  • злиття еритем, плям червоного кольору з висипкою (псоріатична аритродермія);
  • ураження псоріазом суглобів (псоріатичний артрит).

Псоріатичний артрит — це запальний тип артриту, який з часом виникає у 10% до 20% людей з псоріазом. Він відрізняється від більш поширених видів артриту (таких як остеоартрит або ревматоїдний артрит) і вважається пов'язаним з основною проблемою псоріазу.

Для погодження будь-якого плану боротьби з псоріазом потрібно звертатись до лікаря, адже неправильне лікування може лише погіршити ваш стан.