В Україні змінилася процедура видачі водійських прав

Дата: 29.10.2019 15:46

В Україні змінилася процедура видачі водійських прав

У жовтні в Україні змінилася процедура видачі водійських прав, а також спростилася реєстрація автошкіл. Поправки до законів були прийняті ще навесні, але вступили в силу тільки з 19 жовтня.

Найважливішим нововведенням є скорочення дії свідоцтва про закінчення автошколи. Замість 10 років документ буде дійсним лише два роки. Свідоцтво про закінчення автошколи в паперовому вигляді не видається: всі дані вносяться до єдиного електронного державного реєстру МВС.

Крім того, нові правила повинні допомогти уникнути ситуацій, коли дані про навчання в автошколі вносяться заднім числом. Викладачам і інструкторам наказано вести спеціальний електронний журнал, заносити туди інформацію про проведені заняттях і про автомобілі, на якому буде здаватися практичний іспит.

Зроблено перший крок до того, щоб отримувати права без навчання в автошколі. Закріплено, що випускники профтехучилищ по водійських спеціальності можуть здавати практичний іспит без додаткового навчання.

Кілька поправок стосуються реєстрації нових автошкіл. Отримувати акредитацію тепер можна не тільки в Головному сервісному центрі МВС, але і в регіональних представництвах. Туди подаються на затвердження робочі програми, плани, матеріали на акредитацію.

Нагадаємо, раніше було оголошено про перехід до цифрових посвідчень водіїв. Заплановано експеримент, коли замість пластикових прав можна буде пред'являти відповідну програму в смартфоні.